Artykuły

Płytki wielkoformatowe w łazience – przeczytaj jak zaaranżować małą łazienkę

Najważniejszym momentem w urządzaniu łazienki jest z pewnością wybór płytek ściennych i podłogowych. Decyzja ma wpływ na ostateczny efekt estetyczny, ale styl nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę. Wybór płytek uwarunkowany jest również czynnikiem wilgoci, gdyż łazienka jest miejscem najbardziej narażonym na powstawanie pleśni. Dlatego płytki muszą być doskonałej jakości i posiadać wykończenie, które ułatwi ich czyszczenie. Czy duże płytki w małej łazience to dobry wybór?

Płytki duży format – zobacz, dlaczego to najlepsza decyzja

Nie wspominając o tym, że absolutnie priorytetem jest wybór rodzaju płytki antypoślizgowej, która jest odporna na zużycie. Krótko mówiąc, jakość materiałów jest z pewnością niezbędnym kryterium. Jednak w małej łazience płytki mają za zadanie ujednolicić całe otoczenie i lepiej je doświetlić, aby wyglądało na większe i bardziej przestronne. Dlatego wybierz duże płytki łazienkowe.

Najlepiej w formacie prostokątnym: płyty gresowe z gresu porcelanowego z efektem marmuru doskonale sprawdzą się zarówno w łazience kwadratowej, jak i prostokątnej. Jeśli wolisz cieplejsze otoczenie, wybierz gres z efektem drewna.

Płytki o małych rozmiarach, w przeciwieństwie do dużych płytek w łazience, z wyszukanymi zdobieniami, są bardziej odpowiednie do pokrywania niektórych części ściany lub podłogi. Pasują również do tworzenia specjalnych efektów optycznych w przeciwieństwie do jasnych i jednolitych płytek. Wykorzystaj je do pokrycia tylko ściany umywalki lub do dekoracji ściany prysznica lub wanny.

 

Płytki wielkoformatowe – jak ułożyć je w małej łazience, doradzamy

Układanie ścian o pełnej wysokości jest ostatnio popularnym sposobem aranżacji również małej łazienki. W niektórych przypadkach pomaga to, na powiększenie pomieszczenia. Jednak w łazience długiej i wąskiej lub małej i kwadratowej lepiej byłoby ułożyć płytki duży format, w połowie wysokości, tak aby reszta ściany była dopasowana kolorystycznie do sufitu.

W ostatnim czasie płytki wielkoformatowe należą do najchętniej wybieranych powłok do łazienki. Ich wszechstronność instalacji pozwala na tworzenie konkretnych, powiązanych ze sobą aranżacji, które nadają charakter i styl otoczeniu.

  Czy Można Kręta Do Zmywarki? – Odpowiadamy Na Najważniejsze Pytania

Jacek jest pasjonatem nowych technologii i rozwiązań domowych, który konsekwentnie wprowadza innowacje do swojego życia codziennego. Jego fascynacja najnowszymi osiągnięciami technologicznymi zaczęła się jeszcze w czasach studiów na Wydziale Informatyki Politechniki Warszawskiej. Dziś Jan łączy swoją pasję do technologii z zamiłowaniem do domowych rozwiązań, stale poszukując sposobów na ułatwienie codziennego życia.